Upravit stránku
Nezateplenou střechou či stropem uniká až 20 % tepelné energie. Výsledkem jsou vysoké účty za elektřinu či plyn a minimální tepelný komfort. Neustále se omezujete a s vidinou vysokého vyúčtování se ovladač topení stále drží v levé polovině. Investovat do kompletního nebo i částečného zateplení domu se proto určitě vyplatí.

Kdy zateplit strop a kdy střechu?

Určitě vás napadne otázka, jestli má význam zateplovat strop, když fasáda prozatím zateplená není. Samozřejmě vám doporučujeme kompletní zateplení domu, ale i samotné zateplení stropu má svůj význam a výrazně se podílí na snížení tepelných ztrát. Pro zateplení vždy volte tu část domu, která sousedí s nevytápěným prostorem.

Ještě před realizací zateplení je nutné uvědomit si, které zateplení bude výhodnější – stropu nebo celé střechy? Pokud využíváte pouze přízemí domku, doporučujeme vám zateplení stropu. Vytápěný prostor tak bude menší a úspory znatelnější. Jestliže se ale do budoucna chystáte využívat půdu a přestavět ji na obytné podkroví, zateplete celou střechu už teď. Pokud je váš dům podsklepený, určitě se vyplatí zateplit strop ve sklepě.

Jak zateplit strop

Pokud se chystáte na zateplení stropu, máte dvě možnosti, jak postupovat. Zateplování stropu zevnitř místnosti snižuje výšku stropu a světlost místnosti. To rozhodně není na škodu ve starších zástavbách, kde kvůli vysokým stropům hodně protopíte. Na druhou stranu je nutné dodržet normovanou výšku stropu, která je 2500 mm. Nižší bychom stejně nedoporučovali, prostor pak působí stísněně. Se zateplováním zevnitř je většinou spojena také montáž sádrokartonového stropu. Zvolíte-li zateplování shora, například z půdy, je nutné, aby byl prostor perfektně vyklizený.

Jaký vybrat materiál na zateplení stropu?

  • Polystyren – tloušťku izolantu zvolíme dle vašich požadavků. Výhodou polystyrenu je jeho lehkost a především cenová dostupnost. Nabízíme vám také nejmodernější izolanty na bázi polystyrenu.
  • Minerální vata – je dražší variantou zateplení, ale umožňuje mu tzv. dýchat. Nezbytné je využití minerální vaty v případě zateplení celé střechy, kdy se vata vměstnává mezi trámy.

KROK 2: Konec papírování, jde se rekonstruovat

Po podepsání smlouvy zahájíme stavební práce, které obnášejí především nahrazení nevyhovujícího umakartu novými příčkami z tvárnic nebo sádrokartonu. Veškeré stavební práce provádějí naši vlastní vyškolení zaměstnanci, o instalatérské práce se postarají prověření dodavatelé. V první fázi rekonstrukce dochází také ke kompletní výměně vodoinstalace, odpadů a elektřiny.

Nahoru